Kolekcja Droga Krzyżowa

Numizmatyczna seria kolekcjonerska „Droga Krzyżowa” jest kolekcją związaną z tematyką kultury chrześcijańskiej. Emisja tej serii niestety dobiegła już końca. Pasja Chrystusa jest nieodłączną częścią kultury chrześcijańskiej. Na przestrzeni wieków, wielokrotnie byłą inspiracją najwybitniejszych twórców, którzy tworzyli wspaniałe dzieła o tej tematyce. Projektantem tej kolekcji jest Rusłana Nowakowska – bardzo utalentowana polska artystka. Artystka włożyła wiele pracy, aby uwiecznić w srebrze stacje Drogi Krzyżowej. Efekt tej pracy spotkał się z wielkim uznaniem, którego rozmiar przerósł najśmielsze oczekiwania. Monety z tej serii produkowane zostały w całości ze srebra. Nakład tej wynosi tylko 2000 sztuk i nigdy nie zostanie wznowiony.

Zdjęcie znalezione na stronie Imged.pl

Ciekawostką jest, że w ramach limitowanej serii tych numizmatów wyodrębniona została edycja specjalna. Wydanych zostało 100 egzemplarzy kolekcji „Droga Krzyżowa” w ekskluzywnej drewnianej szkatule, co czyni je doskonałym obiektem do pozyskania. Wyjątkowo piękna seria czternastu sztabek to kolekcja doskonała. Wykonana została z najczystszego kruszcu. Jej emisją zajęła się renomowana szwajcarska mennica. Zapewne posiadanie tych numizmatów zadowoli nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów. Emitent w celu jak najlepszego ukazania walorów tej unikalnej serii, postanowił zaprojektować bardzo ekskluzywną szkatułę. Jej głównym zadaniem jest godne wyeksponowanie wszystkich stacji Drogi Krzyżowej.

Cała seria pięknych numizmatów z czystego srebra to pewna lokata kapitału, która już w momencie zakupu procentuje. Niestety cała kolekcja jest ofertą skierowaną tylko dla wybranych numizmatyków. Na całym świecie jest jedynie 2000 egzemplarzy tej niezwykłej i niepowtarzalnej serii. Zapewne każdy szczęśliwy posiadacz z dumą będzie chwalił się swoim nabytkiem. Niestety emitent oświadczył, że nakład tej kolekcji nigdy nie zostanie już wznowiony. Wedle zasady „kto pierwszy ten lepszy” zostaną wybrani szczęśliwcy. Pozostali kolekcjonerzy będą mogli jedynie podziwiać jej wspaniałe cechy na wystawach.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *